Ženy zakončily sezónu vynikajícím úspěchem

06.06.2012 22:15

Nejvyšší kuželkářská liga žen skončila před dvěma měsíci a blanenskému týmu přinesla již téměř tradiční bronzovou příčku. S tímto umístěním je spjata účast na evropském poháru NBC, jehož hostitelem bude letos v říjnu bosenská Banja Luka.

Vedle této mistrovské soutěže se však letos ženy přihlásily také do Českého poháru (Pohár ČKA), ve kterém startují na rozdíl od ligy pouze čtyřčlenná družstva. Tato soutěž vrcholila o víkendu 2. a 3. června na velmi těžké kuželně ve Valašském Meziříčí. Zde se sešly čtyři nejúspěšnější ženské týmy, jež dokázaly úspěšně projít jarní vyřazovací fází, a Blansko bylo mezi nimi.

V sobotním semifinále náš tým narazil na několikanásobného vítěze tohoto poháru a zároveň čtvrtý celek nejvyšší soutěže žen – SKK Jičín. Zápas blanenské kuželkářky vyhrály jednoznačně 6:0, byť jen o 44 kuželek. Ve finále je pak čekal soupeř ještě o poznání těžší – Spartak Přerov, který v letošní ligové sezóně získal stříbro. Do finále tak nastupoval v roli mírného favorita. Od počátku však tento tým nepředváděl zdaleka takové výkony jako v semifinále, čehož Blansko využilo. Naše kuželkářky lépe zvládaly i dramatické koncovky a proti takřka neškodnému Přerovu vítězí opět 6:0. Oddílu kuželek TJ ČKD Blansko tato výhra přinesla další, v kuželkářském prostředí velmi ceněnou trofej a nezbývá než věřit, že další úspěchy na sebe nenechají dlouho čekat.

Lukáš Hlavinka

Zpět

Vyhledávání

© 2008–2018 Všechna práva vyhrazena. Datum poslední aktualizace: 20.4.2019