Hodnocení soutěžního ročníku 2010/11

21.07.2011 22:19

V soutěžním ročníku 2010/2011 se nejlépe umístilo družstvo žen v 1.kuželkářské lize žen. Loňské umístění v 1.KLZ nominovalo hráčky „A“ družstva žen na Evropský pohár, který se uskutečnil ve Splitu v Chorvatsku začátkem měsíce října 2010. Na tomto poháru se umístily na 5. místě.

Družstva mužů „A“ a „B“ se udržela jak v 2. kuželkářské lize mužů, tak i ve 3. kuželkářské lize mužů. Rovněž družstvo mužů „C“ obhájilo účast v jihomoravské divizi i pro příští soutěžní ročník. Dorostenecká soutěž probíhala v loňském roce formou turnajů organizovaných v kraji pod názvem Jihomoravská liga dorostu. Obě naše družstva („B“ z 2. místa a „A“ z 3. místa) postoupila na finálový turnaj této ligy a z něj obě družstva postoupila do finálové fáze dorostenecké ligy. Na prvním turnaji (čtvrtfinálovém) se umístilo A družstvo na 3. místě, což znamenalo postup do semifinále, a B družstvo na 6. místě, dále nepostupovalo. A družstvo pak na semifinálovém turnaji obsadilo 7. místo a do finále nepostoupilo. Zařadilo se však mezi 16 nejlepších družstev v ČR.

Velmi dobře oddíl kuželek reprezentovali hráči jak v celoročních ligových soutěžích, tak v mistrovstvích soutěží jednotlivců.

Oddíl kuželek v soutěžním ročníku 2010/2011 měl přihlášeno v kategorii dospělých, hrajících 1. kuželkářskou ligu žen – ženy „A“ (dále 1.KLZ), 3. kuželkářskou ligu žen – ženy „B“ (dále 3.KLZ), 2. kuželkářskou ligu mužů – muži „A“ (dále 2.KLM), 3. kuželkářskou ligu mužů – muži „B“ (dále 3.KLM), a družstvo mužů „C“ hrající jihomoravskou divizi. V kategorii dorostu byla přihlášena 2 družstva, hrající krajský přebor dorostu turnajovým způsobem. Naši nejmladší kuželkáři se v průběhu roku pravidelně zúčastňovali turnajových utkání jednotlivců v Poháru mladých nadějí.  

Výsledky družstev:

Konečné pořadí jednotlivých družstev oddílu kuželek:

V 1.KLZ (pozn. nejvyšší soutěži v ČR) se družstvo žen „A“ umístilo na 4. místě.

Ve 3.KLZ se družstvo žen „B“ umístilo na 6. místě

Ve 2.KLM se družstvo mužů „A“ umístilo na 8. místě

Ve 3.KLM se družstvo mužů „B“ umístilo na 9. místě

V Jihomoravské divizi se družstvo mužů „C“ umístilo na 11. místě.

Do příštího soutěžního ročníku se zatím neuvažuje o posílení družstev novými hráči. Zůstanou i nadále dvě družstva dorostu. Naši nejmladší kuželkáři se zúčastní i nadále Poháru mladých nadějí.

Oddíl kuželek se zaměří na rozšíření členské základny o nejmladší kuželkáře, zejména děvčata, které mají i nadále bohužel o kuželkářský sport malý zájem.

Výsledky jednotlivců:

Hráči a hráčky oddílu kuželek se zúčastnili Krajských přeborů a Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii muži, ženy, senioři, juniorky, dorostenky, dorostenci, žáci a žákyně. Nejlépe se umístili níže uvedení hráči a hráčky:

2. místo na MS kraje žen získala Lenka Kalová a postoupila do Mistrovství ČR

1. místo na MS kraje juniorek získala Kamila Šmerdová a postoupila do Mistrovství ČR

2. místo na MS kraje juniorů získal Jaroslav Sedlář ml. a postoupil do Mistrovství ČR

1. místo na MS kraje dorostenců získal Jakub Flek a postoupil na Mistrovství ČR

4. místo na MS seniorů získal Karel Kolařík a postoupil na Mistrovství ČR

2. místo na MS žáků získal Petr Sehnal a postoupil díky umístění na 5. místě v Poháru mladých nadějí na Mistrovství ČR.

Z postupujících hráčů do Mistrovství ČR jednotlivců se nejlépe umístila Kamila Šmerová v kategorii juniorek - 3. místo. a Jaroslav Sedlář ml. v kategorii juniorů obsadil 9. místo.

V současné době jsou hráčky Lenka Kalová, Zuzana Musilová, Kamila Šmerdová a Lucie Nevřivová členkami reprezentačních družstev ČR. Lenka Kalová (za ženy) a Lucie Nevřivová (za dorost) byly nominovány na Mistrovství světa jednotlivců v Sarajevu v květnu 2011.

Zita Řehůřková

Zpět

Vyhledávání

© 2008–2018 Všechna práva vyhrazena. Datum poslední aktualizace: 20.4.2019