Hodnocení soutěžního ročníku 2008/09

06.07.2009 14:19

V soutěžním ročníku 2008/2009 se nejlépe opět umístilo družstvo žen v 1. kuželkářské lize žen. Hráčky znovu potvrdily 3. místo v této nejvyšší soutěži a zařadily se mezi tři nejlepší družstva v České republice. Velmi dobře si rovněž vedla obě družstva mužů „A“ a „B“. Družstvo mužů „A“ vybojovalo v druhé nejvyšší lize mužů 2. místo a družstvo mužů „B“ suveréně zvítězilo v divizi a postoupilo tak do 3. kuželkářské ligy. Velmi dobře oddíl kuželek reprezentovali hráči jak v celoročních ligových soutěžích, tak v mistrovstvích soutěží jednotlivců včetně Mistrovství světa dorostu.

Oddíl kuželek v soutěžním ročníku 2008/2009 měl přihlášeno v kategorii dospělých 4 družstva, hrající 1. kuželkářskou ligu žen (dále 1.KLZ), 2. kuželkářskou ligu mužů - družstvo mužů „A“ (dále 2.KLM), a dvě družstva mužů „B“ a „C“ hrající jihomoravskou divizi. V kategorii dorostu byla přihlášena 2 družstva, hrající 1. kuželkářskou ligu dorostenců (dále 1. KLD), a 2. kuželkářskou ligu dorostenců (dále 2. KLD). Naši nejmladší kuželkáři se v průběhu roku pravidelně zúčastňovali turnajových utkání jednotlivců v Poháru mladých nadějí.  

Výsledky družstev:

Konečné pořadí jednotlivých družstev oddílu kuželek:

V 1. kuželkářské lize žen (pozn. nejvyšší soutěži v ČR) se družstvo žen „A“ umístilo na 3. místě.

Ve 2. kuželkářské lize mužů se družstvo mužů „A“ umístilo na 2.místě.

V Jihomoravské divizi se družstvo mužů „B“ umístilo na 1. místě a postupuje do 3. ligy mužů a v téže soutěži se družstvo mužů „C“ udrželo i pro následující ročník.

V 1. kuželkářské lize dorostenců se družstvo dorostenců umístilo na 12., posledním místě.

Ve 2. kuželkářské lize dorostenců se družstvo dorostu umístilo na 8.místě. 

Do příštího soutěžního ročníku bude nově přihlášeno družstvo žen „B“ do 3. ligy žen. Zůstanou i nadále dvě družstva dorostu. Naši nejmladší kuželkáři se zúčastní i nadále „Poháru mladých nadějí“.

Oddíl kuželek se zaměří na rozšíření členské základny o nejmladší kuželkáře, zejména děvčata, které mají bohužel o kuželkářský sport menší zájem.

Výsledky jednotlivců:

Hráči a hráčky oddílu kuželek se zúčastnili Krajských přeborů a Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii muži, ženy, senioři, juniorky, dorostenky, dorostenci, žáci a žákyně.

1. místo na MS kraje žen získala Lenka Kalová a postoupila do Mistrovství ČR

2. místo na MS kraje dorostenek Lucie Nevřivová a 3. místo Nikola Slavíčková

2. místo na MS kraje seniorů získal Petr Nečas

Z postupujících hráčů do Mistrovství jednotlivců České republiky se nejlépe umístil Petr Nečas v kategorii seniorů – 9. místo, a Lucie Nevřivová v kategorii dorostenek 12. místo.

V současné době jsou hráčky Lenka Kalová, Zuzana Musilová, Kamila Šmerdová členkami reprezentačních družstev ČR.

Hráčka Zuzana Musilová velmi úspěšně reprezentovala oddíl kuželek na Mistrovství světa dorostu v Dettenheimu ve dnech 7.5. – 13.5. 2009, kde získala v jednotlivkyních 2. místo a v kombinaci obhájila bronzovou medaili.

Zita Řehůřková

Zpět

Vyhledávání

© 2008–2018 Všechna práva vyhrazena. Datum poslední aktualizace: 20.4.2019