Vítězství v Poháru ČKA ženám nestačilo, vyhrávají i Superpohár

11.09.2012 10:30

Kuželkářský Superpohár je podobně jako ten fotbalový tvořen jediným, avšak velmi atraktivním utkáním, ve kterém proti sobě nastoupí mistr ligy a vítěz poháru. V sobotu 8. 9. tak na kuželně v Přelouči šestnáctinásobný český mistr KK Slavia Praha změřil síly s třetím týmem loňského ročníku 1. ligy a vítězem Českého poháru – Blanskem.

Porážka pražského celku je pro většinu klubů v Česku nedosažitelnou metou a to především proto, že tým je složen z kvalitních hráček posbíraných po celé republice. Blansko, které více sází na domácí odchovankyně, však nepatří k této většině. Cenných skalpů tohoto klubu má již na svém kontě několik a v sobotu přidalo další, jistojistě nejcennější.

Zápas byl v celém svém průběhu velmi vyrovnaný. Obě soupeřící strany postupně získaly po třech bodech, a tak o výsledku rozhodovaly kuželky. Ve vyhroceném závěru dokázaly blanenské hráčky udržet velmi křehký náskok a v utkání vítězí 5:3 celkovým výkonem 3220 kuželek. Slávistky porazily o 9 kuželek méně, tedy 3211 kuželek.

Toto vítězství je společně s vynikajícím závěrem loňské sezony a návratem Zuzany Musilové ze zahraničního angažmá velkým příslibem do sezony letošní, která startuje už tuto sobotu domácím zápasem s Neratovicemi.

Lukáš Hlavinka

Zpět

Vyhledávání

© 2008–2018 Všechna práva vyhrazena. Datum poslední aktualizace: 20.4.2019